Nastoletnia piesza potrącona na przejściu w Radomiu

W dniu 18 czerwca 2024 roku, na jednej z ulic Radomia doszło do tragicznego wypadku drogowego. Młoda, zaledwie 16-letnia dziewczyna, przechodząca przez pasy dla pieszych, została uderzona przez samochód. Za kierownicą pojazdu marki Audi siedział 36-letni mężczyzna.

Wypadek miał miejsce na ulicy Wałowej. Kierujący Audi, wykonując manewr skrętu w prawo na skrzyżowaniu, nie zauważył nastolatki na pasach i zderzył się z nią. Poszkodowana została natychmiast przewieziony do najbliższego szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna za kierownicą był trzeźwy. Oficjalne oświadczenie na temat tego zdarzenia wydała Justyna Jaskiewicz, przedstawicielka Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.

Jak podkreśliła Justyna Jaskiewicz, tereny wokół przejść dla pieszych są miejscami szczególnie narażonymi na ryzyko. Wypadki drogowe z udziałem pieszego mają zazwyczaj tragiczne konsekwencje. Apeluje o ostrożność zarówno ze strony kierowców, jak i pieszych. Kierujący powinni zwracać szczególną uwagę na te miejsca i ustępować pierwszeństwa pieszemu na pasach. Od pieszego natomiast oczekuje się, że nie wejdzie na pasy tuż przed nadjeżdżającym pojazdem oraz nie będzie wychodził na jezdnię zza przeszkody.

Wzajemne respektowanie praw i obowiązków jest kluczowe dla bezpieczeństwa na drogach – podsumowuje Jaskiewicz.