Szczegółowy przegląd memoriału bokserskiego im. Antoniego Czortka, organizowanego przez Broń Radom

Broń Radom, radomski klub bokserski, pełnił funkcję gospodarza podczas najnowszej odsłony memoriału bokserskiego poświęconemu Antoniemu Czortkowi, mistrzowi tej dyscypliny sportowej. Zawody odbyły się w Radomiu i zgromadziły liczne grono entuzjastów boksu.

Memoriały bokserskie są regularną częścią działalności klubu pięściarskiego BTS 1926 Broń Radom. W każdej edycji tych towarzyskich starć na ringu wybierany jest patron, związany z regionem mazowieckim. Przykładowo, poprzednia edycja upamiętniała innego sztandarowego przedstawiciela pięściarstwa – Kazimierza Paździora.

W najnowszej odsłonie memoriału główną postacią był Antoni Czortek, a rywalizacja miała miejsce w sali treningowej do boksu przy ulicy Stasieckiego w ramach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Pięściarze z pięciu różnych klubów województwa mazowieckiego zdecydowali się wziąć udział w zawodach.

Wszyscy fani boksu, którzy tłumnie zapełnili salę w radomskiej dzielnicy Borki, mieli okazję podziwiać emocjonujące starcia na ringu. Łącznie odbyło się tutaj 20 pojedynków, które dostarczyły sporo wrażeń dla widzów.