Intensyfikacja prac na trasie N-S w Radomiu

W Radomiu, na budowie trasy N-S, postęp prac jest coraz bardziej widoczny. Rozpoznać można już prawie cały układ nowej arterii komunikacyjnej na trzecim odcinku, gdzie są już nawet ustawiane krawężniki. Współbieżne z tym prace prowadzone są na nasypach nowej jezdni oraz przy konstrukcjach takich jak mosty czy przepusty. Mimo szybkiego tempa prac, do finalizacji całego przedsięwzięcia jest jeszcze sporo czasu – wszystko powinno być gotowe na wiosnę 2025 roku.

Budowa trzeciego odcinka trasy N-S tocząca się pełną parą rozpoczęła się w maju tego roku od ronda przy wiadukcie na ulicy Żeromskiego aż do ulicy Kozienickiej. Pierwszym etapem było stworzenie nowego systemu kanalizacji przy ulicy Struga. Zgodnie z informacjami od Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji, obecnie na części węzła, mieszczącego się blisko przystanku PKP Radom-Gołębiów, jest już nie tylko ukończona podbudowa jezdni, ale również ustawione krawężniki.

Dzięki wysokiemu stopniowi zaawansowania robót, kierowcy mogą już teraz zorientować się, jakie trasy dostępne będą dla nich po ukończeniu inwestycji. Możliwość wjazdu na trasę N-S będzie nie tylko z ulicy Struga, w pobliżu wiaduktu na skrzyżowaniu z ulicą Kozienicką, ale również bezpośrednio z ulicy Andersa. Widać tam już nawet kształt przyszłego łącznika, który będzie przebiegał obok garaży naprzeciwko wieżowca przy ulicy Skorupki 3.