Inwazja owadów – jak się przed nią uchronić?

Wraz z nadejściem wiosny do naszego kraju, niewelkimi krokami próbuje również wtargnąć do naszych mieszkań w sposób, który niekoniecznie odpowiada naszym oczekiwaniom. Chodzi tutaj o coraz większą liczbę aktywnych owadów i robaków, które wyjątkowo chętnie towarzyszą nam przez całą wiosnę oraz lato. W jaki więc sposób możemy się przed nimi zabezpieczyć? Jak uniemożliwić im „atak” na nasze domy?

Gdy zauważamy obecność owadów i robaków w naszych wnętrzach, często staramy się je jak najszybciej wyeliminować. Popularne metody walki z nimi to między innymi: mucholapki, specjalistyczne lepy czy różnego rodzaju pułapki. Niestety, są to rozwiązania stosowane dopiero po tym, jak owady zdążyły już wejść do naszego domu. Pytanie brzmi: co możemy zrobić, aby zmniejszyć liczbę owadów, które będą miały okazję zawędrować do naszych pomieszczeń? Jak sprawić, aby otwieranie okna nie kojarzyło się jedynie z wpuszczeniem do środka całej rzeszy natrętnych owadów?

Idealnym rozwiązaniem tego problemu są moskitiery. To specialnie zaprojektowane siatki, które montujemy w ramach okiennych w taki sposób, aby swobodnie można było przez nie spoglądać, przepuszczać światło słoneczne oraz świeże powietrze, jednocześnie skutecznie zabezpieczając nasz dom przed wtargnięciem owadów. Dzięki gęsto utkanym siatkom tego typu, możemy cieszyć się ochroną przed całą gamą nieproszonych gości.