Wystawa „Wschód – Zachód”: Radomscy artyści prezentują swoje dzieła w Paryżu

Dnia 31 maja br., w Galerii Abstract Project w stolicy Francji, miała miejsce inauguracja wystawy przedstawiającej osiągnięcia artystów związanych z Wydziałem Sztuki Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu. Ekspozycja zatytułowana „Wschód – Zachód” jest kontynuacją prezentacji twórczości francuskich artystów, która rozpoczęła się 10 maja w Galerii Rogatka w Radomiu.

Inicjatywa organizacji cyklu wystaw została podjęta przez Galerię Abstract Project w Paryżu, mając na celu wymianę i współpracę między galeriami Europy Wschodniej i Zachodniej.

Kuratorzy obydwu ekspozycji, Bogumiła Strojna i profesor Aleksander Olszewski, zwracają uwagę na możliwość konfrontacji twórczości abstrakcyjnej po upływie 30 lat od zakończenia zimnej wojny. Dzięki wystawom można zbadać aktualny stan plastyki w Europie, która nie jest już podzielona na dwa odrębne bloki polityczne.

W ramach tej edycji wystawy uczestniczy 21 artystów z Radomia, którzy są związani z Wydziałem Sztuki Uniwersytetu Technologicznego w Radomiu. Poprzez swoje prace prezentują talent oraz różnorodność twórczości artystycznej, mając okazję pokazać ją w znanej paryskiej galerii.