Jagiellonia Białystok triumfuje nad Radomiakiem Radom w emocjonującym meczu ekstraklasy

W fascynującym spotkaniu piłkarskiej ekstraklasy Jagiellonia Białystok zwyciężyła z Radomiakiem Radom, pokonując rywali 3:2 (2:0). Jarosław Kubicki, zawodnik Jagiellonii, zdobył dwa gole jeszcze przed przerwą. Po wznowieniu gry, Rocha, reprezentujący gospodarzy, dokonał podobnego wyczynu, strzelając dwa gole. Mecz jednak zakończył się zwycięstwem dla Jagiellonii dzięki decydującemu golu Villara, który ustalił wynik na 3:2.

Mecz ten nastąpił po rywalizacji Jagiellonii Białystok na arenie międzynarodowej, w eliminacjach Ligi Mistrzów na Litwie. W sobotę, 27.07, żółto-czerwoni zespół wrócił na boisko ekstraklasy, by stawić czoło Radomiakowi Radom na ich terenie. Ostatecznie odnieśli zwycięstwo z wynikiem 3:2.

Mimo że pierwsze minuty meczu w Radomiu były korzystne dla gospodarzy tworzących wiele sytuacji podbramkowych, brakowało im skuteczności w strzelaniu goli. W miarę upływu czasu, gracze Jagiellonii zaczęli przejmować inicjatywę. W 19. minucie Jesus Imaz próbował zdobyć gola z odległości kilkunastu metrów, lecz jego uderzenie nie trafiło w słupek bramki przeciwnika. Wkrótce potem miał kolejną szansę na gol, ale jego strzał z 11 metra został zablokowany przez drużynę Radomiaka.