Jakie kosmetyki do opalania wybrać dla swojego typu skóry?

Letnie dni powoli zbliżają się wielkimi krokami i wielu z nas już planuje wyjazdy na słoneczne plaże. Stosowanie odpowiedniej ochrony przeciwsłonecznej jest bardzo ważne, tak aby uniknąć przedwczesnego starzenia się skóry, ale również, by wyeliminować ryzyko powstania poważnych chorób układu krążenia czy złośliwych nowotworów skóry. Kiedy wybieramy idealny kosmetyk do opalania, jego najważniejszą cechą jest ochrona przeciwsłoneczna, ale bardzo ważne jest również to, by pasował on do rodzaju skóry.

Rodzaj skóry a wybór kosmetyków do opalania

Każdy rodzaj skóry ma swoje właściwości. Dlatego istotne jest, by dobrać odpowiedni kosmetyk do opalania dostosowany do typu skóry. Zbyt wysoki poziom ochrony przeciwsłonecznej może sprawić, że skóra będzie źle reagować na ochronny filtr, np. przez powstawanie zaczerwienienia bądź łuszczenie się skóry.

Skóra wrażliwa

Skóra wrażliwa jest bardzo delikatna i podatna na uszkodzenia i alergie, dlatego też wybierając kosmetyk do opalania trzeba zwracać szczególną uwagę na jego skład. Ważne jest również stosowanie wyłącznie kosmetyków przeciwsłonecznych z wysokim poziomem filtrów SPF, ponad 30.

Skóra mieszana

Dla skóry mieszanej, trzeba szukać balsamów przeciwsłonecznych ze średnim poziomem SPF, mniej więcej 15. Te kosmetyki szybko wchłaniają się w skórę, dzięki czemu skóra twarzy będzie dobrze się prezentować i nie pozostanie na niej śladów tłustego, lepiącego filtru.

Skóra tłusta

Dla skóry tłustej jest ważne stosowanie lekkich emulsji, kremów czy balsamów ochraniających skórę przed promieniami słonecznymi. Skóra tłusta wymaga także ochrony przed poceniem i matowienia skóry. Świetnym rozwiązaniem będą zatem kosmetyki do opalania z wysokim poziomem filtra SPF oraz wodoodpornymi właściwościami.

Skóra sucha

Dla skóry suchej trzeba stosować kremy i balsamy do opalania, przeznaczone do skóry suchej. Powinny one mieć działanie nawilżające i ujędrniające skórę. Zdecydowanie odradza się stosowania balsamów z wybielaczami, zawierających drobinki, czy też samoopalaczy. Rekomendowane są natomiast kosmetyki do opalania z poziomem ochrony SPF wynoszącym co najmniej 25-30.

Kosmetyki do opalania dla każdego rodzaju skóry znajdziesz na: https://ziaja.com/

Kremy do opalania w różnych opakowaniach

Kosmetyki do opalania różnią się między sobą składem i szeregiem składników, ale także opakowaniami. Kosmetyki do opalania w sprayu są wygodne, szybkie w użyciu i przede wszystkim wodoodporne. Dobrym wyborem dla skóry wrażliwej lub dzieci są emulsje i kremy ochronne, które jednocześnie lekko nawilżają skórę. Dla osób, które uwielbiają błogi relaks i kąpiele słoneczne poleca się balsamy w sztyfcie, które świetnie leżą na skórze i nie kapią.

Podsumowując, wybór odpowiedniego kosmetyku do opalania, w zależności od typu skóry, jest kluczowym elementem, aby uzyskać zdrową cerę nawet po intensywnych kąpielach słonecznych. Ważne jest stosowanie kosmetyków o odpowiednim poziomie ochrony przeciwsłonecznej, w zależności od typu skóry oraz wybór odpowiedniego, komfortowego opakowania, np. balsam, spray czy sztyft. Dzięki czemu opalanie stanie się dla nas przyjemnością i bezpiecznym zabiegiem.