Jarmark wielkanocny nadal trwa

Na radomskim rynku trwa właśnie jarmark wielkanocny. Do nabycia są różne przedmioty, w tym ozdoby świąteczne i artykuły spożywcze. Ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne w Radomiu w niedzielę w południe liczba klientów i uczestników kiermaszu była jedynie umiarkowana.

Na Jarmarku Wielkanocnym, organizowanym przez organizacje pozarządowe i wspieranym przez władze miasta i województwa, można znaleźć różne stoiska, w tym ozdoby świąteczne stworzone przez ośrodki terapii zajęciowej. Dochód ze sprzedaży produktów zostanie przeznaczony na wsparcie przyszłych inicjatyw radomskich organizacji pozarządowych. Dodatkowo zaplanowano pokazy artystyczne, m.in. w niedzielę w południe wystąpi Yan Majewski z zespołem.

Stoisko Fundacji Muzeum Muzyki w Radomiu cieszyło się dużym zainteresowaniem uczestników i kupujących. Koncepcja stworzenia muzeum przyświecała kierownictwu sklepu muzycznego przy ul. 11 Listopada, w którym już teraz znajduje się kącik muzyczny z zabytkowymi instrumentami i sprzętem. Na stoisku można było zobaczyć m.in. gitarę basową przywiezioną ze Związku Radzieckiego w latach 70-tych, sprawne radio z lat 50-tych oraz bogatą kolekcję akordeonów.