Kamienica kominiarska oczekuje na rozbiór

Spółka Rewitalizacja planuje zaprosić oferty na rozbiórkę kamienic zlokalizowanych przy ulicy Rwańskiej 13 – Kominowej i Szewskiej 16. Dodatkowo firma zainicjowała opracowanie koncepcji nowego budynku, który zajmie ten sam teren. Zgodnie z podjętymi decyzjami zachowane mają zostać jednak ściany frontowe i boczne obecnego obiektu. Prezes spółki, Dorota Rajkowska, poinformowała, że do końca roku ma powstać projekt budowlany, aby móc ubiegać się o dofinansowanie projektu ze środków unijnych.

Budynek ma ponad 120 lat i początkowo był własnością prywatną, ale po kilku bataliach prawnych miasto przejęło go i przekazało spółce Rewitalizacja, odpowiedzialnej za zarządzanie innymi kamienicami na terenie Kazimierza w Radomiu.

Spółka Rewitalizacja przeprowadziła dokładne badania i oceny stanu technicznego budynku, w tym ekspertyzę mykologiczną. W ich wyniku podjęli decyzję o rozbiórce budynków przy Rwańskiej 13 i Szewskiej 16, z których pozostaną tylko dwie ściany – ściana frontowa od strony ulicy Rwańskiej oraz ściana boczna wzdłuż przejścia na ulicę Szewską. Firma wkrótce ogłosi przetarg na rozbiórkę, która będzie wymagała precyzji, ponieważ trzeba zabezpieczyć sąsiednią kamienicę przy ul. Rwańskiej 15.