Koniec z dzikim parkowaniem – miasto zablokuje niektóre wjazdy słupkami

Jak informuje rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu, Dawid Puton, kilka fragmentów chodnika przy ulicy 25 czerwca zostało przedzielonych słupkami, aby zapewnić bezpieczeństwo pieszym. Słupki zostały zamontowane w odpowiedzi na samochody wjeżdżające na chodnik i powodujące utrudnienia w ruchu oraz uszkodzenia nawierzchni. Obecnie słupki ograniczają dostęp samochodów do chodnika.

Ulica 25 Czerwca jest strefą płatnego parkowania, a kierowcy często próbują uniknąć płacenia parkując na małych przestrzeniach w pobliżu przejść dla pieszych. To nielegalne parkowanie wpływa nie tylko na pieszych, ale także na innych kierowców na drodze, w tym na bocznych ulicach. Jednym z takich przykładów jest skrzyżowanie ulicy 25 czerwca z ulicą Zacisze, gdzie samochody zaparkowane na chodniku zasłaniają widok kierowcom próbującym wyjechać z ulicy Zacisze. Mimo, że znajduje się ono na skraju przepisów, ten schemat nielegalnego parkowania utrzymuje się.

Miasto dąży do zmniejszenia ilości betonu i zwiększenia obecności zieleni. Instalacja kwiatów i drzew na ulicy Żeromskiego służy temu celowi i daje ulgę w upalne dni. Warto zauważyć, że podczas tego procesu nie zlikwidowano żadnych legalnych miejsc parkingowych. Kwietniki zostały strategicznie rozmieszczone w pobliżu przejść dla pieszych lub skrzyżowań, na których parkowanie jest zabronione ze względu na widoczność.