Kładka dla pieszych powraca nad Potok Północny

Mimo wcześniejszych planów, Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji (MZDiK) podjął decyzję o instalacji nowej kładki dla pieszych nad Potokiem Północnym w ciągu ulicy Siennej. Wcześniej zastanawiano się, czy jest to konieczne, zwłaszcza że poprzednia kładka została usunięta z powodu złego stanu technicznego.

Decyzja o niewznowieniu budowy nowego przejścia nie spotkała się jednak z pozytywnym odzewem społeczności lokalnej. Mieszkańcy okolicy wyrażali swoje niezadowolenie i tęsknotę za istniejącym wcześniej przejściem. Podkreślali związane z tym udogodnienia i wygodę, jaką zapewniało umiejscowienie kładki.

Lokalne władze pod naciskiem społeczeństwa były zmuszone szukać funduszy na realizację tego przedsięwzięcia. W trakcie poszukiwań środków finansowych, mieszkańcy musieli radzić sobie jak mogli. Jeden z nich wpadł na pomysł umieszczenia palety w strumieniu, co miało służyć jako tymczasowe rozwiązanie problemu braku przejścia.

Nowa kładka zostanie zamontowana już w przyszłym tygodniu. Prace instalacyjne rozpoczną się i potrwają od 7 do 11 sierpnia. Tym samym, mieszkańcy będą mogli ponownie skorzystać z komfortowego przejścia przez Potok Północny.