Sportowy Radom wita nową erę: Inauguracja nowego obiektu piłkarskiego

Radom, znany ze swojego sportowego dziedzictwa, miał powód do świętowania w niedzielę. Właśnie tego dnia otworzył swe bramy nowy, wielokrotnie oczekiwany stadion piłkarski. Nowoczesne, dwupiętrowe trybuny są w stanie pomieścić 8300 energicznych fanów, co czyni obiekt imponującym miejscem dla każdej sportowej rywalizacji.

Stadion wyposażony jest w podgrzewana murawę oraz zaawansowane systemy oświetleniowe, które umożliwiają rozgrywanie meczów niezależnie od pory dnia czy nocy, a także prowadzenie profesjonalnych transmisji telewizyjnych. Wydawać by się mogło, że to właśnie mecz pierwszej drużyny Radomiaka w sierpniu zainauguruje działalność tego stadionu, jednak nie był to przypadek.

Rozgrywki, które miały zaszczyt otworzyć ten nowy obiekt, to turniej piłkarski dla dzieci. Zebrani na stadionie o godzinie 12:00 młodzi zawodnicy – ponad trzysta sześcio- i ośmiolatków – stanowili pierwszą grupę graczy korzystającą z tego miejsca. Jak mówi Radosław Witkowski, prezydent miasta Radomia: „Naszym celem jest gościć najpierw tych, którzy będą kreować przyszłość radomskiego futbolu”.