Kolejne spotkanie z nauką i kulturą w Radomiu. Promocja VI tomu Radomskich Studiów Humanistycznych.

Zapraszamy wszystkich miłośników nauki i kultury na wydarzenie organizowane wspólnie przez Radomskie Towarzystwo Naukowe oraz Resursę Obywatelską. Spotkanie będzie miało na celu promocję najnowszego, szóstego tomu publikacji „Radomskie Studia Humanistyczne” oraz umożliwi bezpośrednią rozmowę z autorami artykułów, które się w niej znalazły. Wydarzenie odbędzie się 29 listopada 2023 roku, w samo południe, o godzinie 18:00, w siedzibie Resursy Obywatelskiej.

Wprowadzenie nowego tomu „Radomskich Studiów Humanistycznych” w świat jest częścią serii eventów zorganizowanych z okazji obchodów 60-lecia istnienia Radomskiego Towarzystwa Naukowego. W tę ważną dla instytucji datę planowane są również inne atrakcje. Godzinę później, o 19:00, odbędzie się prezentacja kolejnej książki wydanej przez RTN, zatytułowanej „Pomału i pieszo. Śladami Pawła Klimczuka”.

Autor tego unikalnego dzieła, Ewelina Matuszkiewicz, zabierze nas w niezwykłą podróż śladami swojego pradziadka – Pawła Klimczuka. Zasłużonego nauczyciela z Kozienic, regionalisty i społecznika. W książce znajdziemy m.in. wątki związane z autorską monografią krajoznawczą „Nasz Powiat” (1928), której autorem jest właśnie Klimczuk.

Na 20:00 zaplanowane jest spotkanie okolicznościowe dla członków i sympatyków Radomskiego Towarzystwa Naukowego, podczas którego usłyszymy wiele ciekawych anegdot i wspomnień z sześciu dekad działalności towarzystwa.