Kolejny protest rolników w Radomiu – przewidywane korki i opóźnienia

Mieszkańcy Radomia muszą przygotować się na problemy z poruszaniem po mieście. Wszystko za sprawą strajku rolników, który ma rozpocząć swoją trasę jutro. Punkt startowy to teren Inspekcji Transportu Drogowego w Radomiu, umiejscowiony przy ulicy NSZZ Solidarność, skąd o godzinie 11:00 wyruszy kolumna ciągników.

Początkowy kierunek marszu to ulica NSZZ Solidarność, a następnie trasa prowadzi przez Maratońską, 1905 Roku, Młodzianowską, Mariacką, Limanowskiego, Mireckiego, Szarych Szeregów, a potem przez 11 Listopada i Struga. Następnie uczestnicy strajku pokonają ulicę Kozienicką, przejdą przez drogę krajową numer 9 (rondo), aby skierować się ulicą Żółkiewskiego do Ronda Narodowych Sił Zbrojnych. Trasa powrotu przewiduje przejazd ulicami Czarnieckiego i Kielecką, aż do punktu zbiórki przy ulicy NSZZ Solidarność.

Planowany koniec zgromadzenia to 18:00. Za organizację protestu odpowiada Niezależny Samorządowy Związek Zawodowy Solidarność Rolników Indywidualnych Ziemia Radomska. Warto przypomnieć, że tego dnia rolnicy na terenie całego kraju będą protestować przeciwko niekontrolowanemu importowi zboża z Ukrainy oraz wobec polityki Unii Europejskiej związanej z Zielonym Ładem.