Kradzieże na parkingach przy trasach szybkiego ruchu w Mazowieckiem i Podlaskim: Policja zatrzymała trzy osoby

Policjanci odnotowali serię kradzieży na terenie województwa mazowieckiego. Zdarzenia te miały miejsce na parkingach przy drogach szybkiego ruchu, a ofiarami przestępstw stawali się nieostrożni kierowcy, którzy zdecydowali się na odpoczynek w swoich pojazdach. Funkcjonariusze rozwiązali sprawę i zatrzymali trzy osoby.

Śledczy z Mazowsza, pracując wspólnie z policjantami z Suwałk, dokładnie badali okoliczności tych zdarzeń. Na podstawie zebranych informacji ustalili, że sprawcy dokonywali przestępstw obserwując podróżnych przybyłych ze wschodu, którzy decydowali się na drzemkę w swoich autach na parkingach. Wykorzystując ich nieuwagę, sprawcy zazwyczaj rozbijali szyby w pojazdach, a następnie zabierali plecaki, torebki oraz saszetki zawierające pieniądze, dokumenty czy inne cenne przedmioty – taką wiadomość przekazała mazowiecka komenda policji.

Wynikiem intensywnego śledztwa było zatrzymanie podejrzanych w ostatni poniedziałek, 20 listopada. Policjanci zatrzymali trzy osoby: 22-letnią kobietę oraz dwóch mężczyzn w wieku 27 i 37 lat. Podczas przeszukania samochodu używanego przez sprawców, funkcjonariusze odnaleźli i zabezpieczyli narzędzia, które najprawdopodobniej służyły do rozbijania szyb w aucie. Wszystkie trzy osoby zostały umieszczone w areszcie.

Zatrzymanym przedstawiono zarzuty kradzieży z włamaniem, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Na podstawie wniosku skierowanego przez policję i prokuraturę, sąd zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla obu mężczyzn. Nad całą sprawą czuwa Prokuratura Rejonowa w Suwałkach.