Kryzys finansowy w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym i wsparcie ze strony radnych

W ostatnich dniach pojawiło się wiele doniesień medialnych dotyczących problemów finansowych Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. Istotnym wydarzeniem, które przyczyniło się do rozpoczęcia tej dyskusji, było pismo wysłane przez spółkę PGNiG do Rady Miejskiej w Radomiu. Pismo, datowane na 24 lipca, zawierało szczegółowe informacje o zaległościach szpitala wynoszących 330 tysięcy złotych.

Łukasz Podlewski, radny z partii Prawo i Sprawiedliwość, ujawnił kolejne szczegóły na temat sytuacji finansowej placówki medycznej. Ustalił, że całkowite zobowiązania szpitala wynoszą niemal 74 miliony złotych. W obliczu takiego kryzysu, radni PiS postanowili dzisiaj zadeklarować swoje wsparcie, proponując między innymi pomoc w formie dodatkowego kredytu.

Informacje o długach szpitala wywołały niepokój wśród mieszkańców Radomia, którzy zaczęli obawiać się o jego dalsze funkcjonowanie. Pojawiły się także doniesienia o możliwym zmniejszeniu liczby łóżek w jednym z oddziałów. Łukasz Podlewski stwierdził, że radni są gotowi podjąć natychmiastowe działania, aby zapewnić stabilność szpitala. Wskazał również na fakt, że do Radomia trafia właśnie 48 milionów złotych niewielkich środków. Wyraził nadzieję, że dyrektor szpitala będzie w stanie określić kluczowe potrzeby instytucji, dzięki czemu będzie można skutecznie zabezpieczyć jej bieżące funkcjonowanie.

Radna Małgorzata Półbratek również obiecała swoje poparcie dla szpitala. Zadeklarowała pomoc w negocjacjach z Narodowym Funduszem Zdrowia dotyczących ewaluacji usług medycznych. Zapewniała zarówno mieszkańców Radomia jak i innych osób korzystających z usług szpitala, że radni PiS będą robić wszystko co w ich mocy by zapewnić stabilność placówki. W ramach tych działań planują wystąpić do parlamentarzystów o to, aby część 11 miliardów złotych przeznaczonych przez NFZ na łagodzenie inflacji została skierowana do radomskiego szpitala.