Utrudnienia w ruchu z powodu cyklistycznego wydarzenia w Radomiu

Zgodnie z komunikatem wydanym przez Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji, mieszkańcy Radomia mogą spodziewać się pewnych komplikacji w ruchu drogowym oraz opóźnień w funkcjonowaniu miejscowego transportu publicznego. Te potencjalne przeszkody wynikają z planowanego przejazdu rowerzystów, jako część wydarzenia o nazwie „Co Za Jazda!”. Oczekuje się, że uciążliwości pojawią się 6 sierpnia 2023 roku (niedziela), między godzinami 10:00 a 10:45, zwłaszcza w północnej części miasta.

Grupa rowerzystów ma zamiar wyruszyć na swoją trasę po Radomiu w niedzielę, 6 sierpnia. Depart ten zaplanowany jest na godzinę 10:00, startując z lokalnego Rynku. W dalszej kolejności, kolumna rowerowa pod opieką policji ma przejechać ulicami Wolność, Reja, Mireckiego, Wernera, Kelles-Krauza, Struga, Pileckiego, Kelles-Krauza, 25 Czerwca, Struga, Zbrowskiego i Energetyków w kierunku osiedla Leśniów. Trasa ta prowadzi poza granice miasta.

Możliwe są także krótkotrwałe opóźnienia w kursach autobusów miejskich na większości linii (z wyjątkiem linii numer 14 i 27) z powodu tego rowerowego wydarzenia. Przejeżdżającą grupę będą nadzorować funkcjonariusze policji. Decyzja organizatorów mówi o przestrzeganiu określonych zasad jazdy przez uczestników – poruszanie się wyłącznie prawą stroną drogi (zajmując nie więcej niż jeden pas ruchu), nie przekraczanie linii środka jezdni i zachowywanie ostrożności. W tym wydarzeniu nie jest dozwolony udział samochodów (poza policyjnymi radiowozami) – tylko rowerzyści i pojazdy medyczne. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne odstępstwa od zaplanowanej trasy niezgodne z wydaną decyzją.