Utrudnienia w ruchu drogowym w Radomiu z powodu pielgrzymki do Częstochowy

Na najbliższą sobotę i niedzielę w Radomiu przewiduje się problemy z płynnością ruchu drogowego i kłopoty w funkcjonowaniu transportu publicznego. Przyczyną tych zakłóceń będzie przemarsz pielgrzymów udających się do Częstochowy. O planowanych trudnościach poinformował Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji (MZDiK).

Nadchodzącej soboty, grupa pielgrzymkowa z Kozienic wkroczy do Radomia około godziny dwunastej. Trasa ich przemarszu prowadzić będzie drogą wojewódzką nr 737, która przechodzi przez miejscowości takie jak Siczki, Wrzosów, Antoniówka oraz Rajec Szlachecki. Po dotarciu do Radomia, pielgrzymi przewidują chwilę odpoczynku przy parafii znajdującej się na ulicy Kozienickiej.

Z kolei między godziną 15 a 16, pielgrzymi ruszą w kolejną część swojego marszu. Tym razem droga poprowadzi ich przez ulice: Kozienicką, Żółkiewskiego, ponownie Kozienicką, Struga, 11 Listopada, Szarych Szeregów oraz Wernera. Końcowym punktem ich trasy będzie kościół na Kapturze, gdzie zaplanowano dla nich nocleg.

MZDiK w Radomiu ostrzega, że podczas przejścia pielgrzymki mogą wystąpić znaczne trudności w ruchu vehicularnym oraz autobusach miejskich na większości linii.