Osiągnięcia Lotniska Warszawa-Radom

Lotnisko Warszawa-Radom ma powody do zadowolenia, odprawiając w lipcu 2021 roku więcej pasażerów niż poprzedni port w Radomiu przez całe dwa lata swojego funkcjonowania. W ciągu jednego miesiąca, lotnisko obsłużyło 22 943 podróżujących, podczas gdy liczba wszystkich pasażerów, którzy skorzystali z usług poprzedniego portu w latach 2015-2017, wynosiła 19 538. Te interesujące statystyki zostały podane przez Polskie Porty Lotnicze, właściciela obecnej infrastruktury lotniczej.

Radomskie lotnisko oferuje teraz regularne połączenia oraz czartery z biurami podróży do takich miejsc jak Rzym, Paryż, Preweza, Antalya, Warna i Tirana. LOT Polskie Linie Lotnicze planuje utrzymanie tylko dwóch pierwszych tras w okresie zimowym. Ponadto, od 27 października biuro podróży Anex Tour planuje wprowadzić połączenie do Szarm el-Szejk w Egipcie, które będzie obsługiwane przez linię Skyline Express.

Anna Dermont, rzeczniczka Polskich Portów Lotniczych, wyraża satysfakcję z rezultatów osiągniętych przez port w Radomiu w ciągu tylko nieco ponad trzech miesięcy działalności. Wierzy ona, że pozytywne opinie klientów przyczynią się do jeszcze większego zainteresowania i wzrostu ruchu lotniczego. Intencją PPL jest to, aby radomskie lotnisko było postrzegane przede wszystkim jako miejsce ukierunkowane na turystykę rekreacyjną i krótkie wypady do miast (city breaki). W związku z tym, podczas prac nad siatką połączeń na sezon zimowy, równolegle prowadzone są rozmowy z biurami podróży i liniami czarterowymi.