Żegnaj Dorotko, odważna policjantko

Dorota Motyka-Sztorm rozpoczęła swoją karierę w służbach policyjnych w roku 2005. Pierwotnie przydzielona była do Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji zlokalizowanej w Białobrzegach. Po ponad dekadzie służby, dokładnie 10 lat później, przeniesiono ją do Radomia. Potem, w 2017 r., zaczęła pracować w Wydziale Wywiadu Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu. Ostatecznie, w 2018 roku, Dorota Motyka-Sztorm została przeniesiona do Wydziału Przestępczości Gospodarczej Komendy Miejskiej Policji działającej w Radomiu.

Niestety, mimo heroicznej postawy i nieustępliwej walki, Dorota przegrała bitwę z chorobą. Nad ranem 3 sierpnia 2023 r., na wieczną wartę odeszła radomska policjantka. Pozostawiła za sobą złamanego żałobą męża, małego synka oraz całą rodzinę. Wielu przyjaciół, kolegów i koleżanek także pogrążyło się w smutku po jej odejściu. Z głębokim bólem wspomina ją zarówno kierownictwo radomskiej Policji jak i Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów. „Dorotka! Na zawsze pozostaniesz w naszej pamięci” – to słowa pełne żalu, które skierowała do zmarłej policjantki radomska komenda.

Ceremonia pogrzebowa odbędzie się w sobotę, 5 sierpnia, o godzinie 11. Miejsce ostatniego pożegnania to Kościół św. Trójcy na ul. Krakowskiej 25 w Białobrzegach