Ks. Sławomir Kurpiński: Życie i posługa w diecezji sandomierskiej

Pochodzący z radomskiej diecezji, ks. Sławomir Kurpiński, pełnił posługę kapłańską na terenie diecezji sandomierskiej. Informacje na temat uroczystości pogrzebowych przekazał rzecznik tutejszej diecezji, ks. Grzegorz Słodkowski. Wyjaśnił, że ceremonia pożegnania odbędzie się w dwóch miejscowościach – początkowo 12 lipca w Janiku, a następnie 13 lipca w rodzinnych stronach zmarłego, w Fałkowie.

Ks. Sławomir Kurpiński przyszedł na świat 16 lutego 1966 roku w małej miejscowości Fałków. Edukację filozoficzno-teologiczną zdobywał w latach 1987-1993, ucząc się na łamach Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu. Do kapłaństwa przygotowywał się przez sześć lat, by ostatecznie przyjąć święcenia kapłańskie 15 maja 1993 roku.

W czasie swojej posługi jako wikariusz, ks. Sławomir Kurpiński służył wiernym w wielu parafiach. Jego droga prowadziła go przez Turbię, Ożarów, Wiązownicę, Nową Słupię, Łętownię oraz Połaniec – parafię św. Marcina. Zasilił też grono duchownych w Janowie Lubelskim – parafii św. Jana Chrzciciela oraz w Staszowie – parafii św. Bartłomieja.

Następnie został powołany na stanowisko proboszcza, które pełnił najpierw w parafii Linów, a później również w Janiku.