Liceum w Radomiu świętowało dzień Francji

W piątek, 25 listopada, w III Liceum Ogólnokształcącym im. płk. Dionizego Czachowskiego w Radomiu, jak co roku o tej porze, odbył się Dzień Francuski. Odbyły się różne imprezy, m.in. wręczenie dyplomów laureatom egzaminu DELF i konkursów szkolnych, koncert piosenki francuskiej, występy taneczne, zabawa karaoke, degustacja potraw.

Spotkanie zorganizowała Małgorzata Mazur, nauczycielka języka francuskiego w III Liceum Ogólnokształcącym w Radomiu, a poprowadzili je uczniowie klasy maturalnej: Iga Kaleta i Franciszek Borycki. Kolejnym punktem programu było wręczenie dyplomów DELF uczniom, którzy podczas tegorocznego letniego kursu ukończyli poziomy A2, B1 i B2. Obecni byli uczniowie i absolwenci III LO, a także z Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu, VI LO oraz PSP 34.

Norberta Saluda, dyrektor „Czachowskiego”, Kamila Popiel – Leśnikowska i Małgorzata Mazur wręczyły dyplomy laureatom Szkolnego Konkursu Wiedzy o Francji i Konkursu Plastycznego: „Fotografia inspirowana dziełami francuskich mistrzów malarstwa” po ogłoszeniu dyplomów i nagród książkowych przyznanych przez Radę Rodziców III LO. Uczniowie III LO w ramach koncertu wykonali piosenkę francuską. Emma Macoch, Emma Trybusińska, Karol Lecki, Weronika Rojek i Dominik Dzbuk wykonali piosenki Édith Piaf, Indili, Charlesa Treneta, Joe Dassina oraz z musicalu „Romeo i Julia”.