Lotnisko Warszawa-Radom kończy I kwartał z 21 tys. obsłużonych pasażerów. Wakacyjne rejsy czarterowe planowane na koniec maja

Warszawsko-Radomski port lotniczy zamknął pierwsze trzy miesiące roku obsługując łącznie 21 tys. pasażerów. Ruch czarterowy na wakacje ma ruszyć pod koniec maja. Andrzej Ilków, szef Polskich Portów Lotniczych (PPL), w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej”, zapowiedział, że będzie dążył do przekonania linii lotniczych do poszerzenia oferty i rozwinięcia sieci połączeń z regionem południowego Mazowsza.

W trakcie I kwartału bieżącego roku, Lotnisko Warszawa-Radom obsłużyło 21 009 podróżujących. W marcu skorzystało z usług radomskiego portu aż 6131 pasażerów. W trzecim miesiącu tego roku, radomskie lotnisko oferowało regularne loty do takich miejsc jak Rzym, realizowane przez PLL LOT, oraz do Larnaki na Cyprze, obsługiwane przez węgierską linię lotniczą Wizz Air.

Sezon letni w branży lotniczej rozpoczął się wraz z końcem marca. Już niebawem, Lotnisko Warszawa-Radom ma zasilić swój rozkład lotami czarterowymi. Pierwsze wakacyjne rejsy są zaplanowane na koniec maja. Biura podróży takie jak Coral Travel, ITAKA, Rego Bis, TUI, Grecos, Greckie Podróże i Anex Tour proponują spędzenie wakacji z wylotem z radomskiego portu. W ofercie znaleźć można wycieczki do takich miejsc jak Antalya, Tirana czy Podgorica.