Trzech kolejnych pijanych kierowców z Radomia zatrzymanych przez policję

Trzej kolejni nieodpowiedzialni kierowcy, którzy podjęli ryzykowną decyzję o prowadzeniu samochodów na podwójnym gazie, zostali przechwyceni przez lokalne siły policyjne. Za to przestępstwo grozi im do trzech lat pozbawienia wolności.

W środku tygodnia, dokładnie 16 kwietnia 2024 roku, patrole drogowe z radomskiego komisariatu zatrzymały 44-letniego mężczyznę za kółkiem BMW na ulicy Wyścigowej w Radomiu. Kontrola alkomatem wykazała blisko promil alkoholu w jego krwiobiegu. Funkcjonariusze zdecydowali się na natychmiastowe zatrzymanie prawa jazdy mężczyzny – informuje Justyna Jaśkiewicz, przedstawicielka Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.

Natomiast w miejscowości Ślepowron 66-letni kierowca Opla padł ofiarą kontroli drogowej. Urządzenie do pomiaru zawartości alkoholu w organizmie wykazało mu blisko 1,5 promila. Co więcej, ten konkretny mieszkaniec powiatu radomskiego był już wcześniej ukarany dożywotnim zakazem prowadzenia jakichkolwiek pojazdów mechanicznych, co orzekł Sąd Rejonowy w Przysusze.

W następnym dniu, 17 kwietnia, na ulicy Leśnej w Pionkach policja zatrzymała kolejnego pijanego kierowcę. 44-letni mężczyzna prowadzący samochód marki Jeep miał w swoim organizmie ponad promil alkoholu.