Łukasz Molenda z Polski 2050 obejmie stanowisko wiceprezydenta Radomia

Informację o nominacji Łukasza Molendy na stanowisko wiceprezydenta Radomia przekazał prezydent miasta, Radosław Witkowski podczas Porannej Rozmowy w Radiu Rekord i Telewizji Dami. Molenda, reprezentujący ugrupowanie Polska 2050, dołączy do grona trzech innych wiceprezydentów tworzących prezydium miasta.

Molenda, będąc dawnym dyrektorem MSCDN oraz wieloletnim nauczycielem, nie będzie jednak odpowiedzialny za sektor oświaty. Ten obszar nadal będzie podlegał Katarzynie Kalinowskiej, jednej z obecnych wiceprezydentów. Zadaniem nowego wiceprezydenta będzie natomiast troska o sprawy ekologiczne oraz koordynacja działań związanych z pozyskiwaniem funduszy unijnych dla miasta.

Radosław Witkowski, tłumacząc swoją decyzję o powołaniu Molendy na stanowisko, podkreślił znaczenie wyzwań stojących przed Radomiem. Miasto nie ma czasu na stracone okazje i musi skoncentrować się na kwestiach związanych z funduszami unijnymi oraz ochroną środowiska. Jako że te obszary są zarządzane na szczeblu ministerialnym przez polityków z Polski 2050, prezydent uważa za naturalne, że w gronie wiceprezydentów pojawi się reprezentant tego ugrupowania.