Radomski rekord podczas 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – zebrano ponad pół miliona złotych

Chociaż dokładne obliczenia nadal trwają, już teraz jest pewne, że mieszkańcy Radomia podczas 32. edycji Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ustanowili nowy rekord, zbierając ogromną kwotę. Do puszek wolontariuszy trafiło więcej niż pół miliona złotych, a fundusze będą nadal wpływać na konto lokalnego sztabu przez następne kilka tygodni.

Mieszkańcy Radomia pokazali wielką empatię i hojność, bijąc swoje poprzednie osiągnięcia. Mimo że głównym celem nie jest konkurencja, to po dokładnym policzeniu zawartości puszek okazało się, że zebrano ponad 531 tysięcy złotych. To oznacza zwiększenie o 13 tysięcy w porównaniu do poprzedniego roku. Bartosz Bednarczyk, lider radomskiego sztabu WOŚP stwierdził, iż mieszkańcy Radomia czują, że dobro wynikające z zaangażowania w pracę Wielkiej Orkiestry wraca do społeczności.

Tegoroczny finał odbył się pod hasłem „Płuca po pandemii”. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu medycznego służącego do diagnozowania, leczenia i rehabilitacji osób cierpiących na choroby płuc, w tym tych, którzy ciężko przeszli chorobę COVID-19 i potrzebują długoterminowej opieki medycznej. Lekarz Wojciech Papiewski, pulmonolog i kierownik oddziału pulmonologii Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu, dodał, że co najmniej 20% pacjentów po przebytym COVID-19 cierpi na przedłużające się lub trwałe zaburzenia zdrowotne, z czego co najmniej 10% ma trwałe problemy z układem oddechowym.