Maria Stenzel dołącza do Radomki w walce o najwyższe cele w siatkówce

W okresie 2014-2017 Maria Stenzel była uczestniczką Szkoły Mistrzostwa Sportowego PZPS znajdującej się w Szczyrku. W tym samym czasie reprezentowała Polskę zarówno w kategorii kadetek, jak i juniorek. Swój debiut w Tauron Lidze zaliczyła podczas sezonu 2017/18 jako zawodniczka drużyny Impel Wrocław.

Później, grając dla zespołu Grot Budowlanych Łódź, Stenzel zdobyła srebrny medal mistrzostw Polski oraz Superpuchar Polski. Po trzech latach spędzonych w Łodzi przeniosła się do Grupy Azoty Chemika Police, gdzie w sezonie 2021/2022 wywalczyła tytuł mistrza Polski. Ponadto, Maria zdołała także zdobyć Puchar Polski podczas minionego sezonu. Jej obecność na boiskach ligowych oraz międzynarodowych jest niezaprzeczalna, co potwierdza występowanie w reprezentacji Polski od 2018 roku.

Prezes klubu Radomka, Thomas Renard-Chardin, wyraził swoje oczekiwania względem Marii Stenzel: „Chcemy, aby Radomka rywalizowała z najlepszymi klubami w kraju o najwyższe cele. Niestety, ostatni sezon nie był dla nas zbyt pomyślny. Dlatego postanowiliśmy zatrudnić doświadczoną zawodniczkę taką jak Maria Stenzel. Marysia odznacza się znakomitymi umiejętnościami siatkarskimi zarówno na arenie ligowej, jak i międzynarodowej. Potwierdzeniem tego jest jej gra w podstawowej szóstce reprezentacji Polski kobiet oraz zdobyte wcześniej mistrzostwa Polski. Mamy nadzieję, że w nadchodzącym sezonie Maria swoją dobrą grą przyczyni się do osiągania dobrych wyników przez drużynę Radomki. Jesteśmy niezwykle zaszczycone i ucieszeni, że możemy mieć taką zawodniczkę w naszym klubie”.