Otwarcie nowoczesnego oddziału ratunkowego w szpitalu

W ramach modernizacji i rozbudowy infrastruktury medycznej, planowane jest wkrótce otwarcie znacznie większego i przestronniejszego oddziału ratunkowego niż dotychczasowy, spełniającego najwyższej jakości normy. Ten nowo wybudowany obiekt znajduje się w sąsiedztwie głównego gmachu szpitala, a jego wnętrza wypełnione są już pierwszymi urządzeniami medycznymi.

W chwili obecnej trwają odbiory nowego oddziału. Prace budowlane zostały zakończone, a obecnie następuje etap odbiorów sprzętu i wyposażenia. Jak mówi Łukasz Skrzeczyński, wiceprezes Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu, proces ten można traktować jako ostatnią fazę przed oficjalnym otwarciem oddziału. Koszty budowy samego obiektu wyniosły 60 milionów złotych, natomiast całkowita wartość inwestycji, obejmująca również wyposażenie, może dojść do nawet 100 milionów złotych.

Jest to z pewnością imponująca suma, jednakże dzięki temu nowy oddział ma szansę stać się jednym z najbardziej nowoczesnych tego rodzaju placówek w Polsce. Zaawansowany sprzęt medyczny, z jakim będzie wyposażony, pozwoli na skuteczniejszą i efektywniejszą opiekę nad pacjentami, co z pewnością przyczyni się do podniesienia standardów leczenia w szpitalu oraz całym regionie.