Mateusz Bąkiewicz prawdopodobnym kandydatem na listach PiS – informacje z mediów

„Wyborcza Radom” była jednym z pierwszych mediów, które przekazały niepotwierdzone jeszcze wiadomości o potencjalnym udziale Mateusza Bąkiewicza w nadchodzących wyborach. Informacje te pojawiły się tam dziś rano. Z kolei wieczorne doniesienia portalu Interia również sugerują, że Bąkiewicz ma zamiar wystartować.

Informacje o planowanym starcie Bąkiewicza są tematem dyskusji w lokalnej społeczności od kilku tygodni. Jak podkreśla „Wyborcza Radom”, narodowiec jest rzekomo zamierzający kandydować z poparciem partii Prawo i Sprawiedliwość (PiS). Wiadomość ta została także potwierdzona przez Interię, która otrzymała taką informację od jednego z polityków PiS. Według tych doniesień, Bąkiewicz, który jest organizatorem Marszu Niepodległości, ma prawdopodobieństwo startu z ostatniej pozycji na liście kandydatów.

Bąkiewicz to osoba dobrze znana w środowiskach narodowych jako długoletni lider Stowarzyszenia „Marsz Niepodległości”. Jest on kojarzony ze skrajnymi poglądami nacjonalistycznymi i prawicowymi.