Matura w Radomiu rozpoczęta!

W czwartek, 4 maja o godz. 9.00 w całej Polsce rozpoczęły się egzaminy maturalne. Z początkową częścią wymaganą – językiem polskim na poziomie podstawowym – zmierzyli się także maturzyści z VI Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu.

Egzaminy gimnazjalne rozpoczęły się od testu z języka polskiego na poziomie podstawowym. To jeden z trzech obowiązkowych komponentów, z którymi mierzą się uczniowie w końcowych latach nauki w radomskich szkołach średnich i zawodowych. Muszą się jeszcze zmierzyć z matematyką i językiem obcym.

Do matury z języka polskiego na poziomie podstawowym przystąpiło ponad 180 maturzystów z VI Liceum Ogólnokształcącego imienia Jana Kochanowskiego w Radomiu. Egzamin maturalny zdawali w licznych salach lekcyjnych i auli.

Napięcie jest minimalne, ale mniejsze niż wcześniej i chyba bardziej pozytywne. Czuję, że nasza szkoła zapewniła nam odpowiednie przygotowanie i poradzimy sobie z tym zadaniem. Zachowuję optymistyczne myśli.

podzielił się jeden z maturzystów „Kochanowskiego” przed rozpoczęciem egzaminu.

Jeśli chodzi o maturę, uczniowie przewidzieli każdą możliwość i założyli różne tematy prac dyplomowych. Wyznają, że ostateczny wynik będzie niespodziewany.