Mężczyzna próbujący ukryć narkotyki w samochodzie na widok policji, zatrzymany przez radomskich funkcjonariuszy

Podczas jednej z interwencji, policjanci z Grupy Realizacyjnej Komendy Miejskiej Policji w Radomiu zauważyli nietypowe zachowanie kierowcy. Mężczyzna zdawał się być niespokojny i po wyłapaniu radiowozu w swoim polu widzenia, próbował coś ukryć wewnątrz swojego samochodu. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy udało się znaleźć w pojeździe narkotyki.

W ramach Komendy Miejskiej Policji w Radomiu działa Grupa Realizacyjna, która ma za zadanie wspierać codzienną służbę patrolowo-interwencyjną. 3 stycznia, podczas jednej ze swoich służb na ulicy Wolanowskiej w Radomiu, policjanci tej grupy zwrócili uwagę na pojazd marki Volkswagen. Szczególnie nietypowe zachowanie kierowcy tego pojazdu zwróciło ich uwagę – mężczyzna zaczął się nerwowo zachowywać i ewidentnie próbował coś ukryć, na widok nadjeżdżającego radiowozu.

Szybka odpowiedź policjantów z Grupy Realizacyjnej nie dała kierowcy czasu na ukrycie czegokolwiek. Funkcjonariusze przystąpili do kontroli pojazdu, którego kierowcą był 38-letni radomianin. W wyniku przeszukania samochodu, policjanci odnaleźli cztery strunowe woreczki, które po przeprowadzeniu testów okazały się zawierać mefedron. Mężczyzna został natychmiast aresztowany i osadzony w policyjnym areszcie. Teraz będzie musiał odpowiadać za posiadanie środków odurzających, za co grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności – informuje rzeczniczka prasowa Komendy Miejskiej Policji w Radomiu, Justyna Jaśkiewicz.