Młodzi sportowcy z Radomia triumfują w Mistrzostwach Polski Szkół Podstawowych w Gomulinie

W malowniczej miejscowości Gomulin rozegrano niedawno emocjonujące zawody z cyklu Mistrzostw Polski Szkół Podstawowych. Młodzi i utalentowani sportowcy z całego kraju zmierzyli się ze sobą na matach rywalizując w dwóch kategoriach wiekowych, U11 oraz U14.

Na tym sportowym wydarzeniu swoje umiejętności pokazywali także podopieczni trenerów Łukasza Fafińskiego oraz Kamila Sosnowskiego. Zmagania te stanowiły dla nich część rywalizacji o tytuł Mistrza Polski Szkół Podstawowych w kategoriach U11 i U14. Wśród młodych sportowców oraz młodzików z klubu Olimpijczyk zdobyto łącznie aż 16 medali. Rezultaty radomian były tak imponujące, że przyczyniły się do osiągnięcia przez klub Olimpijczyk najwyższego wyniku punktowego, co zaowocowało zwycięstwem drużyny w tych prestiżowych zawodach.

Podczas tej sportowej imprezy wystąpiło łącznie stu zawodników, którzy reprezentowali różne kluby z całego kraju. Zawodnicy z Radomia zdobyli wiele medali. Filip Luft, Kacper Szydło oraz Stanisław Staniak zdobyli złote medale w kategorii dzieci, natomiast Piotr Dąbrowski zasłużył na brązowy medal. W grupie młodzików U14, to Grzegorz Mital okazał się najlepszy. Drugie miejsca zajęli: Piotr Beczek, Igor Wasilak, Paweł Szczerbiński oraz Jan Gwizd. Brązowe medale powędrowały do Jakuba Jagiełły, Stanisława Pypcia, Ludwika Wojtakowskiego, Wiktora Kobosa, Jakuba Andrychowskiego, Emila Zawadzkiego i Alberta Gładysia.