Nadchodzą Domaniowskie Regaty Żeglarskie i Festiwal Piosenki Żeglarskiej

Już nadchodzący weekend upłynie pod znakiem żeglarstwa przy Zalewie w Domaniowie. Pierwsze Domaniowskie Amatorskie Regaty Żeglarskie i Festiwal Piosenki Żeglarskiej przyciągną miłośników sportów wodnych z całego kraju. Na wszystkich tych, którzy zdecydują się wziąć udział w wydarzeniu, czekają atrakcje takie jak otwarte warsztaty, pokazy ratownictwa wodnego, a także gry plenerowe dla całej rodziny.

Michał Kruk, prezes Fundacji Promocji i Rozwoju Zalewu Domaniowskiego w gminie Wieniawa, zdradza nieco więcej na temat planowanych atrakcji: „Przygotowaliśmy warsztaty żeglarskie na łódkach dużej klasy Open, ale pomyśleliśmy także o naszych młodszych entuzjastach żeglarstwa. Dla nich przygotowane będą specjalne łódki.”

Dzieci i młodzież mogą spodziewać się szeregu atrakcji. Nie będzie brakować animacji, gier i zabaw. Na terenie festiwalu pojawią się m.in mini golf, piłkarzyki, tyrolka oraz dmuchane zamki. „Zapraszamy także na koncert zespołu Kliper, który cieszy się dużą popularnością wśród miłośników muzyki szanty” – dodaje prezes Kruk.

Główne wydarzenie – regaty żeglarskie – zaplanowano na niedzielę. Organizatorzy zachęcają wszystkich zainteresowanych do rejestracji i aktywnego udziału. „To niepowtarzalna okazja do zanurzenia się w świecie żeglarstwa i dobrej zabawy” – podkreśla Michał Kruk.