Nadchodzący weekend w Radomiu: Piknik Ekologiczny na cześć Dnia Ochrony Środowiska

Na ten weekend, miłośnicy przyrody i wszyscy troszczący się o środowisko mają powody do radości. Już najbliższą sobotę, radomska społeczność będzie miała okazję uczestniczyć w pikniku ekologicznym. Event ten przewidziany jest w programie obchodów Dnia Ochrony Środowiska. Inicjatywa organizowana jest w przestrzeni publicznej miasta, dokładnie na terenie parku imienia Tadeusza Kościuszki oraz na obszarze placu Corazziego. Głównym celem tego wydarzenia jest motywowanie i inspirowanie ludzi do regularnego i odpowiedniego korzystania z systemu selektywnej zbiórki odpadów.

Czas spędzony na pikniku zaplanowany jest na rozbudowaną aktywność proekologiczną. Podczas spotkania przewidziane jest zbieranie różnych form odpadów – makulatury, metali, tworzyw sztucznych oraz szkła. W zamian za te materiały, każda osoba będzie mogła otrzymać sadzonki roślin ozdobnych. Dodatkowo, planowane jest zebranie zużytych urządzeń elektronicznych i elektrycznych.

Piknik przewiduje także szerokie spektrum atrakcji. Wśród nich znajdą się występy artystyczne, spacery edukacyjne, a także możliwość spacerowania z psami ze schroniska. Dodatkowo, dla fanów aktywnego spędzania czasu przygotowany zostanie rowerowy tor przeszkód. Na specjalnie przygotowanych warsztatach trash-art i zero waste, uczestnicy będą mogli nauczyć się poprawnego segregowania odpadów oraz stworzyć swoje własne mini ekosystemy w szklanych naczyniach.

Kick-off pikniku ekologicznego zaplanowany jest na godzinę 11:00.