Niebezpieczne przejścia dla pieszych w Radomiu: Jesienna pogoda sprzyja wypadkom

Sytuacja na radomskich drogach wydaje się być problematyczna, zwłaszcza w jesienne dni. Właśnie w takiej aurze, w ciągu jednego dnia, doszło do aż trzech potrąceń na przejściach dla pieszych na terenie miasta.

W dodatku, sytuacja nie poprawiła się nawet po upływie godzin szczytu. W godzinach popołudniowych odnotowano jeszcze dwa kolejne zdarzenia tego typu. Pierwszy incydent miał miejsce około godziny 16:30, gdzie miejsce zdarzenia to okolica jednej z galerii handlowych w Radomiu. Jak informuje Justyna Jaśkiewicz z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu, 48-letni mężczyzna kierujący samochodem marki Audi, wykonując skręt w lewo na skrzyżowaniu ulic Chrobrego i Galileusza, potrącił 37-letnią kobietę. Poszkodowaną przewieziono natychmiast do szpitala.

Drugi wypadek wydarzył się o godzinie 17:00 przy ulicy Sobieskiego. Tym razem poszkodowaną była 25-latka. Według relacji pani Jaśkiewicz, kobieta przechodząca przez pasy została potrącona przez 70-letniego kierowcę samochodu marki Renault. Kobieta z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala.