Niepełnosprawni przygotowują świąteczne ozdoby na Wielkanoc

Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Przyjaźni w Radomiu jak co roku przygotowuje świąteczne stroiki, ozdobne koszyczki, oryginalne dekoracje i pisanki. Wszystko to można kupić w radomskim sklepiku, który prowadzi organizacja. W ostatnim tygodniu marca warto do nich zajrzeć i zobaczyć co ciekawego przygotowali. To najlepszy czas na kupno nowych ozdób do swoich domów. 

Nietypowe dekoracje stworzone przez niepełnosprawnych

Idąc do sklepu z wielkanocnymi dekoracjami, od razu można spostrzec, że jego członkowie potrafią pielęgnować kwiaty. Klienci, którzy wchodzą do sklepiku, mogą odwiedzić świetlicę. To tam osoby z niepełnosprawnością przygotowują swoje dzieła. Wszystko odbywa się na specjalnych warsztatach. Odwiedzający mogą zobaczyć próbki stroików, czy innych oryginalnych dekoracji.

Nie ma co kłamać, klientów kupujących i przebierających w ozdobach jest bardzo dużo. Dekoracje można również zamówić i zostaną one wykonane według indywidualnych upodobań. Członkami, którzy tworzą te niecodzienne działa, są osoby niepełnosprawne, z wadami słuchu. Przy stolikach porozumiewają się głównie językiem migowym, a do stowarzyszenia należą od wielu lat. 

Wsparcie i działalność fundacji

Stowarzyszenie działa od 2015 roku, zawsze zajmowało się osobami z wadami słuchu i niepełnosprawnymi. Celem założycieli fundacji było stworzyć miejsce, w którym takie osoby mogą się bez przeszkód spotykać, uczestniczyć we wspólnych zajęciach, wycieczkach oraz poznawać znajomych. W 2018 roku Stowarzyszenie zostało przekształcone w przedsiębiorstwo społeczne, a liczba osób należących do niego sięgnęła 100. 

Sklep z wyrobami rękodzielniczymi został założony 2 lata temu przy pomocy środków z Mazowieckiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej. Pieniądze starczyły również na zakup potrzebnego sprzętu oraz remont świetlicy, gdzie przygotowano miejsca pracy. W placówce na etat zostały zatrudnione osoby niepełnosprawne, a sklep ma swoich stałych Klientów, którzy doceniają tutejsze wyroby tematyczne i florystyczne. 

Jeden komentarz w temacie “Niepełnosprawni przygotowują świąteczne ozdoby na Wielkanoc

Comments are closed.