Niezapomniane spotkanie młodzieży diecezji radomskiej

30 września na pl. Corazziego prawie półtora tysiąca młodych osób z diecezji radomskiej zgromadziło się na wydarzeniu pod nazwą „Apel Młodych”. Spotkanie promowane było hasłem inspirującym do ożywienia ducha – „#comealive”.

Już po raz dziesiąty odbyło się to niezwykłe zgromadzenie, które jest ważnym punktem w kalendarzu młodych katolików z naszej diecezji. Jednak po trzyletniej przerwie spowodowanej rozprzestrzenianiem się pandemii, Apel Młodych powrócił ze zdwojoną siłą. „Ogromną radość daje mi fakt, że młode osoby decydują się na uczestnictwo w wydarzeniach, które umacniają ich wiarę i pokazują ich związki z Bogiem” – komentuje bp Marek Solarczyk, który dodaje: „To jest święto młodych ludzi z naszej diecezji. Pragnę podziękować zarówno im, jak i ich rodzicom oraz duszpasterzom, którzy przybyli tutaj wspólnie z nimi. Moje modlitwy skierowane są w stronę tego, aby ten czas przyniósł im wiele dobrego i owoców w ich życiu osobistym”.

Za rozpoczęcie tego unikalnego wydarzenia odpowiadały „Tańce lednickie”, poprowadzone przez siostrę Karinę z zakonu michalitek oraz młodzieżowy zespół taneczny „Tancerze Ledniccy”, który powstał przy placówce XII Liceum Ogólnokształcącego w Radomiu.