Nowa Rada Nadzorcza Ekstraklasy wyłoniona przez Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy

Rozstrzygnięcie Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy Ekstraklasy przyniosło decyzję o składzie nowej rady nadzorczej. Po przeprowadzonym procesie wyborczym, do grona członków rady nadzorczej dołączyli przedstawiciele różnych klubów piłkarskich. W tym zestawieniu znaleźli się Wojciech Cygan reprezentujący Raków Częstochowa, który pełnić będzie funkcję przewodniczącego, oraz Dariusz Mioduski z Legii Warszawa, którego wybrano na wiceprzewodniczącego. Karol Klimczak z Lecha Poznań objął stanowisko sekretarza.

Dalszy skład rady nadzorczej uzupełniają dodatkowo Jarosław Mroczek z Pogoni Szczecin oraz Wojciech Strzałkowski z Jagiellonii Białystok. Sławomir Stempniewski, reprezentant Radomiaka Radom, także został członkiem rady. Ostatnim, ale nie mniej ważnym członkiem rady jest Cezary Kulesza, pełniący rolę prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Kompleksowy skład rady nadzorczej Ekstraklasy jest ustanowiony zgodnie ze statutowymi regulacjami. Przewidują one, że czterech przedstawicieli to osoby pochodzące od czterech klubów, które w minionym sezonie zajmowały czołowe miejsca w ligowej tabeli. Dodatkowo, dwóch członków jest wybieranych podczas Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy spośród reprezentantów pozostałych klubów. Kompletu składu dokonuje przedstawiciel Polskiego Związku Piłki Nożnej.