Nowa specjalizacja w szpitalu na Józefowie – oddział chirurgii naczyniowej otwarty od 4 lipca

W placówce medycznej zlokalizowanej na Józefowie zapoczątkowało działalność nowe miejsce – oddział chirurgii naczyniowej. Przyjmowanie pacjentów na konsultacje medyczne dotyczące tej dziedziny medycyny rozpocznie się w czwartek, 4 lipca. Pacjenci mogą już planować swoje wizyty. Wymagane jest, aby mieli ze sobą skierowanie zawierające odpowiedni kod elektroniczny.

Najnowsza jednostka znajduje się obecnie na pierwszym piętrze budynku, tuż obok szpitalnego oddziału klinicznego neurochirurgii. Znajduje się tam obecnie 10 łóżek, z czego 3 są przeznaczone dla sali wzmożonego nadzoru. Docelowo, jak zapewnia Karolina Gajewska, rzeczniczka prasowa Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego, planuje się rozbudowę do 16 łóżek.

Na czele nowo utworzonego oddziału stoi dr Renata Florek-Szymańska, która jest specjalistką zarówno w zakresie chirurgii ogólnej, jak i chirurgii naczyniowej. Zarządza ona zespołem pielęgniarskim, którego kierowniczką jest Elżbieta Wesołowska, specjalizująca się w pielęgniarstwie chirurgicznym. Agnieszka Madej, również specjalistka w dziedzinie pielęgniarstwa chirurgicznego, pełni rolę pielęgniarki koordynującej.

Rzeczniczka szpitala, Karolina Gajewska, wyjaśnia, że funkcjonujący w ich placówce oddział chirurgii naczyń będzie mógł zapewnić pacjentom pełny zakres leczenia chorób naczyniowych. Zaliczają się do tego zarówno operacje klasyczne, jak i te wykonywane metodami wewnątrznaczyniowymi na sali hybrydowej, między innymi przy użyciu urządzenia do mechanicznej aterektomii JetStrea.