Nowe, bezpieczne przejścia dla pieszych w Radomiu

Piesi w Radomiu cieszą się z nowych, wyniesionych przejść dla pieszych, które pojawiły się na kilku ulicach miasta, szczególnie w pobliżu placówek oświatowych. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji (MZDiK) w Radomiu niebawem planuje dalszą rozbudowę takich miejsc, co ma na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych, a szczególnie młodszych uczniów.

Założeniem tych nietypowych rozwiązań jest wymuszenie na kierowcach jazdy z bardziej umiarkowaną prędkością, a co za tym idzie – zwiększenie bezpieczeństwa ruchu drogowego. Właśnie dlatego MZDiK postanowił stworzyć tzw. „wyniesione przejścia” na ulicach w okolicach szkół i przedszkoli.

Takie miejsca powstały już m.in. przy przedszkolu na ulicy Garbarskiej czy Szkoła Podstawowa numer 33 przy ulicy Kolberga, gdzie skrzyżowanie z ulicą Grzybowską często było miejscem łamania przepisów ruchu drogowego przez kierowców. Inne przejście znajduje się na ulicy Waryńskiego na wysokości skrzyżowania z ulicami Prusa i Bydgoską, czyli tam, gdzie uczniowie ze Szkoły Podstawowej przy ulicy Sienkiewicza codziennie pokonują trasę do szkoły.

Warto wspomnieć również, że ulica Waryńskiego została objęta strefą Tempo 30 przez MZDiK Radom, co dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo w tym rejonie. Skutkiem tej decyzji jest to, iż skrzyżowanie z ulicą Wyszyńskiego stało się skrzyżowaniem równorzędnym, a przebywający w tej okolicy powinni mieć tego świadomość.