Nowe możliwości podróżowania dla mieszkańców Radomia

Dzisiejszy dzień niewątpliwie przyniesie wiele emocji dla mieszkańców Radomia, a w szczególności dla tych, którzy uwielbiają podróże. Po południu zostanie ujawniona najnowsza siatka połączeń lotniczych na sezon zimowy, która dotyczy lotniska Warszawa-Radom. Oprócz tego, planowane jest również wystosowanie komentarza na temat działalności WizzAir – węgierskiego przewoźnika lotniczego. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, ma on rozpocząć regularne loty z radomskiego portu lotniczego.

Szczegółowe informacje na temat nowych tras i harmonogramu lotów WizzAir zostaną przedstawione po godzinie 13:30, podczas konferencji prasowej, do uczestnictwa w której zaproszone zostały Polskie Porty Lotnicze. Jeżeli potwierdzą się nasze informacje, WizzAir stanie się drugim stałym przewoźnikiem obsługującym lotnisko w Radomiu. Obecnie jedynym przewoźnikiem realizującym regularne połączenia jest Polskie Linie Lotnicze LOT.

Węgierski przewoźnik jest obecnie jednym z największych operatorów na polskim rynku lotniczym, obsługując łącznie 10 lotnisk w całym kraju. W ofercie WizzAir znajdują się połączenia z takich miast jak Warszawa, Katowice, Bydgoszcz, Lublin czy Poznań. Należy przypomnieć, że rozmowy na temat współpracy z tym przewoźnikiem trwały już od dłuższego czasu. Ponadto warto zaznaczyć, że radomskie lotnisko jest czynne od końca kwietnia bieżącego roku.

Widząc potencjał radomskiego portu lotniczego, coraz więcej touroperatorów decyduje się na organizowanie z niego wycieczek. Zgodnie z prognozami Polskich Portów Lotniczych, liczba takich wyjazdów oferowanych przez biura podróży w nadchodzącym sezonie letnim może wzrosnąć nawet do czterokrotności obecnej ilości.