Z Rządowego Programu "Polski Ład" Radom otrzyma 30 mln zł na rozbudowę stadionu

Radom jest jednym z miast, które skorzystało z dofinansowania w ramach Rządowego Programu Polski Ład. Ze środków programu, miasto otrzymało 30 milionów złotych, które zostaną przeznaczone na budowę trybun wschodniej i zachodniej na stadionie sportowym ulokowanym przy ulicy Struga 63. W wyniku przeprowadzenia tej inwestycji, możliwość zakwaterowania kibiców na stadionie wzrośnie z obecnych 8,5 tysiąca do 15 tysięcy osób.

O zamiarze złożenia wniosku o dofinansowanie rozbudowy stadionu, który jest miejscem rozgrywek piłkarskich Radomiaka, poinformował w połowie sierpnia prezydent Radomia – Radosław Witkowski. Miasto ubiegało się o pomoc finansową rzędu 30 milionów złotych na rozbudowę dwóch trybun, planując przy tym wydatkować dodatkowe 15 milionów złotych ze swojego budżetu na ten cel.

Jak się okazało, wniosek Radomia został pozytywnie rozpatrzony. Informację o zdobyciu środków na inwestycję przekazał poseł Prawa i Sprawiedliwości, Marek Suski. Polityk, będący „jedynką” na sejmowej liście PiS w okręgu radomskim w nadchodzących wyborach, poinformował o tym w mediach społecznościowych oraz podczas nagranego filmu przed domowym meczem Radomiaka z drużyną ŁKS Łódź.

Marek Suski był obecny na tym meczu razem z Adamem Bielanem, europosłem i liderem Partii Republikańskiej. Bielan podkreślił, że na każde spotkanie Radomiaka przybywa pełna publiczność, jednak stadion wciąż nie ma dwóch trybun. Te same słowa padły także z ust posła „jedynki” na sejmowej liście PiS w regionie radomskim.