Nowe połączenia zimowe z Lotniska Warszawa-Radom

Niedawno uruchomione zostały zimowe połączenia lotnicze z Lotniska Warszawa-Radom. W poniedziałkowy wieczór, 30 października, odbył się pierwszy lot międzykontynentalny, który rozpoczął nową erę dla radomskiego portu lotniczego. Pełny pasażerów samolot Skyline Express, należący do czarterowej linii lotniczej, wystartował w kierunku Szarm el-Szejk w Egipcie – na pokładzie znalazło się 280 osób.

30 października to symboliczna data, gdyż właśnie tego dnia z Lotniska Warszawa-Radom odleciał pierwszy rejs czarterowy do Egiptu na sezon zimowy. To nie tylko początek nowego sezonu, ale również premiera międzykontynentalnego połączenia z radomskiego portu. Wszystko to za sprawą biura podróży Anex Tour, które organizuje loty do Szarm el-Szejk obsługiwane przez ukraińskie linie Skyline Express przy użyciu Boeinga 757-300.

Wprowadzenie tak dużych maszyn jak Boeing 757-300 to przełom w historii Lotniska Warszawa-Radom, gdyż jest to największy pasażerski samolot operujący do tej pory z tego miejsca. Okazało się, że zainteresowanie nowym połączeniem jest bardzo duże – już na pierwszy lot na tej trasie odprawiono 280 pasażerów. Łącznie, od dnia rozpoczęcia działalności, czyli od 27 kwietnia, Lotnisko Warszawa-Radom obsłużyło już 91.498 osób.