Nowe szpitalne lądowisko uratowało pacjentowi życie

Po raz pierwszy po remoncie na lądowisku Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu wylądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z ciężko chorą osobą na pokładzie. Ten środek transportu znacznie skraca czas dotarcia pacjenta do placówki medycznej, co ma kluczowe znaczenie dla zachowania jego zdrowia i życia. Na tę okazję wykorzystano lądowisko w Józefowie.

Na początku lutego lądowisko dla helikopterów przy Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym na radomskim Józefowie wznowiło działalność po kilkumiesięcznej przebudowie. W środę, 22 lutego, wylądował podstawowy śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Na miejscu była już obecna karetka z pacjentem w stanie krytycznym. Użycie śmigłowca skraca czas potrzebny na transport pacjenta.

Śmigłowce wykorzystywane są do przewozu osób, które uległy wypadkom komunikacyjnym oraz tych, które znajdują się w stanie nagłego zagrożenia. Ponadto szpital wykorzystuje transport lotniczy w przypadku konieczności przekazania pacjentów do innych specjalistycznych ośrodków, np. zajmujących się oparzeniami lub transportem dzieci.

Łączne nakłady na renowację wyniosły 1 125 000 zł, które pochodziły z drugiej edycji Mazowieckich Funduszy Mieszkańców.