Postęp pracy nad remontem radomskich ulic

Wykonawca skupia się obecnie na poszerzeniu ulicy Piwnej na radomskiej starówce, a także na budowie parkingu na tyłach Sanepidu. Na tym terenie zakończono już prace ziemne pod kanalizację, a także przygotowywana jest nawierzchnia pod nową jezdnię. Firma musi zakończyć całe zadanie, które wiąże się z remontem ulic Zgodnej i Piwnej, do końca tego roku.

Prace na ulicach Zgodnej i Piwnej rozpoczęły się w grudniu ubiegłego roku. Na początek oczyszczono i uporządkowano przestrzeń pomiędzy ulicami Staromiejską i Limanowskiego. Inwestycja zakłada bowiem również poszerzenie ulicy Piwnej do Staromiejskiej, a także budowę dużego parkingu na tyłach Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Wykonano tam już prace ziemne pod kanalizację. Teraz trwają prace autostradowe, teren jest asfaltowany, powstaje podbudowa nowej jezdni i parkingu.

Nowy odcinek ulicy Piwnej powstanie w sąsiedztwie Sanepidu i nowego bloku z adresem przy ulicy Okulickiego. Połączy się z ulicą Staromiejską w pobliżu przystanku autobusowego. Wzdłuż kamienic przy ulicy Staromiejskiej powstanie parking.

Budowniczy wyremontuje dotychczasowy odcinek ulicy Piwnej i Zgoda, ciągnący się od Okulickiego do Bednarskiej i liczący łącznie 260 metrów długości. Ulica zostanie wyremontowana przy użyciu materiału asfaltowego.