Nowoczesny kompleks piłkarski w Radomiu pojawi się jeszcze w bieżącym roku

Budowa nowego centrum szkoleniowego dla piłkarzy, składającego się z czterech boisk, jest coraz bliżej zakończenia. Jest to część ambitnej inwestycji sportowej lokalizowanej w północnym sektorze Radomia. Postępy tego projektu są widoczne na każdym kroku.

Niewielka odległość od Koniówki, dawniej teren toru offroadowego, które jest usytuowane między Kapturem a Michałowem, oraz bliskość ulicy Czarneckiego, tworzą dogodną lokalizację dla nowo powstającego kompleksu piłkarskiego. Ten ostatni obejmuje nie tylko boiska do treningów, ale także wszelkie potrzebne zaplecze i infrastrukturę.

Za realizację tej wieloetapowej inwestycji odpowiadają Fundacja Radomiaka i klub RKS Radomiak Radom. Prace budowlane prowadzi firma Arbud Investment.

Pierwsze zadania związane z budową centrum szkoleniowego zostały już wykonane. Obecnie na miejscu stoi budynek wyposażony w cztery szatnie, kompletny węzeł sanitarny, pokoje przeznaczone dla trenerów i fizjoterapeutów oraz magazyn na sprzęt sportowy. Drugi etap budowy, który obejmuje konstrukcję boisk, jest już w trakcie realizacji. Pierwsze z planowanych boisk zostało już ukończone.