Podsumowanie październikowych działań dotyczących kontroli pieców

Straż Miejska w Radomiu zakończyła swoje działania kontrolne odnośnie poprawności palenia w piecach, które przeprowadziła w październiku. Wykorzystując specjalistyczną technologię w postaci drona, funkcjonariusze sprawdzili około 50 domów. Efektem tych działań było nałożenie sześciu mandatów karnych.

Kwestia nieprawidłowego palenia w piecach stanowi poważne zagrożenie, dlatego strażnicy miejscy podjęli intensywne działania kontrolne. W ciągu miesiąca przeprowadzili blisko 50 inspekcji, które zaowocowały sześcioma mandatami karnymi. Dzięki specjalnym uprawnieniom, funkcjonariusze mogli osobiście wkroczyć do mieszkań i firm, aby odebrać próbki popiołu z palenisk do analizy.

Zastępca komendanta Straży Miejskiej w Radomiu, Grzegorz Sambor, przekazał informacje o wykorzystaniu nowoczesnej technologii w trakcie inspekcji. – Zdecydowaliśmy się na użycie drona, który pełni funkcję prewencyjną. To urządzenie jest w stanie namierzyć i badać jakość powietrza na danym obszarze – wyjaśnia Sambor. Pierwsze loty drona zaowocowały skutecznymi działaniami kontrolnymi. Strażnicy przeprowadzili inspekcje w kilku lokalizacjach, takich jak Idalin, Glinice i Kaptur. Wszystkie zakończone zostały postępowaniem mandatowym.