Nowy Szpitalny Oddział Ratunkowy w Radomiu – inwestycja warta 42,8 milionów złotych

Inwestycja w Radomiu nabiera tempa. Radomski Szpital Specjalistyczny planuje wydać około 42,8 milionów złotych na realizację projektu nowego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, który znajdować się będzie przy ulicy Tochtermana. Po przeprowadzeniu procesu przetargowego, wykonawcą prac ma być spółka Baudziedzic z siedzibą w Głogowie Małopolskim. Jeśli nie napotkamy na żadne protesty, umowa z wykonawcą zostanie podpisana za około dwa tygodnie. Planowany termin ukończenia inwestycji to koniec 2025 roku. Wiceprezydent Radomia, Marta Michalska-Wilk, podkreśla znaczenie tej inwestycji, twierdząc, że zdrowie jest bezcenne.

Pod koniec sierpnia tego roku, Radomski Szpital Specjalistyczny ogłosił przetarg na rozbudowę Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, co wywołało duże zainteresowanie wśród firm budowlanych. Przełożyło się to na złożenie ponad pół miliona zapytań przez kilkanaście z nich. Końcowy etap przetargu składał się z sześciu ofert – najniższa wynosiła 41,5 miliona złotych, a najwyższa aż 69 milionów złotych, co widocznie pokazało duże różnice w wartości ofert.

Dyrektor Radomskiego Szpitala Specjalistycznego, Marek Pacyna, podkreśla, że proces wyboru wykonawcy oraz inspektora nadzoru był intensywny i musiał być przeprowadzony w zaledwie dwa miesiące. Mimo to, zakończył się sukcesem i przetarg został rozstrzygnięty.