Zazielenienie Radomia: 700 drzew za sukces w recyklingu

Radom, jedno z polskich miast, ma powody do dumy. Dzięki zaangażowaniu lokalnej społeczności w recykling, na terenie miasta będzie posadzonych dodatkowo 700 drzew. To nagroda jaką miasto zdobyło dzięki udziałowi w programie „Polska Stolica Recyklingu”, prowadzonym przez jedną z fundacji działających na rzecz ochrony środowiska.

W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy, radomianie zgromadzili niemal 70 ton elektrośmieci, takich jak uszkodzone telewizory, komputery czy radia. Te wyniki sprawiły, że Radom został doceniony i wygrał wyróżnienie w programie konkursowym, w którym udział brało łącznie aż 80 miast z całego kraju. W ramach konkursu mieszkańcy mieli za zadanie zebrać jak największą ilość zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, korzystając z charakterystycznych czerwonych pojemników.

Warto podkreślić, że program ten nie ograniczał się jedynie do zbiórki sprzętu poprzez specjalne pojemniki. Firma organizująca akcję również odbierała odpady bezpośrednio od mieszkańców, z domów prywatnych, firm oraz placówek oświatowych.

Prezydent miasta, Radosław Witkowski, wyraził swoje zadowolenie na temat wyników jakie osiągnęli radomianie: „Staramy się maksymalnie promować odpowiedzialne postawy wobec odpadów i środowiska. Jesteśmy świadomi konsekwencji braku takiego zaangażowania – degradacji naszego otoczenia. Cieszy mnie ogromnie, że mieszkańcy Radomia tak chętnie włączyli się w tę inicjatywę.”