Ograniczenia w ruchu związane z Półmaratonem Radomskiego Czerwca ’76

W związku z organizacją Półmaratonu Radomskiego Czerwca ’76, nastąpią zmiany w organizacji ruchu drogowego oraz komunikacji miejskiej w niedzielę 18 czerwca w godzinach od około 7 do 12. Te modyfikacje zostaną wprowadzone zarówno dla pojazdów, jak i pieszych, a także dotyczyć będą objazdów autobusów miejskich.

Podczas tego wydarzenia sportowego, uczestnicy biegu będą przemieszczać się przez skrzyżowanie ulic 1905 Roku i Młodzianowskiej, korzystając z dolnej części drogi (pod wiaduktem). Ruch na ulicy 1905 Roku będzie możliwy bez ograniczeń, co pozwoli na przekroczenie trasy biegu w tym miejscu. Jednocześnie ciąg ulic Mariackiej i Młodzianowskiej będzie dostępny dla pojazdów jedynie w kierunku południowym (od ronda Kisielewskiego do ulicy 1905 Roku). Dodatkowo możliwy będzie przejazd pod wiaduktem łączącym ulice Młodzianowską i Pallotyńską (zarówno dla kierowców jadących ulicą Wajdy w stronę ulicy Biznesowej, jak i dla tych jadących ulicą Czarną w rejonie Ustronia).

Zamknięcie poszczególnych odcinków nastąpi w różnych godzinach, ze względu na fakt, że zawodnicy będą pokonywali trasę pomiędzy Śródmieściem a Ustroniem dwukrotnie oraz z uwagi na to, że niektóre fragmenty trasy będą przeznaczone dla ruchu dwukierunkowego. Należy pamiętać, że podane wcześniej godziny mają charakter orientacyjny i mogą się różnić na poszczególnych odcinkach trasy. Na wspomnianych fragmentach dróg niemożliwy będzie także ruch poprzeczny. Bezpieczeństwo uczestników imprezy zostanie zapewnione przez funkcjonariuszy policji oraz Straży Miejskiej, wspieranych przez wolontariuszy. MZDiK apeluje o przestrzeganie ich zaleceń.